Dzisiaj jest: 13 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
en fr de pl pt ru es

Dekoracja dziewcząt w kategorii open, fot. Ewa MatusiakW niedzielę, 2 września 2018 roku, w Ostrowie obchodzono Święto Młodych. Z tej okazji odbył się VIII Turniej Plażowej Piłki Siatkowej im. Św. Stanisława Kostki. Do rywalizacji zgłosiły się łącznie 22 drużyny w czterech kategoriach wiekowych. Jak co roku dopisała pogoda, nie zawiedli zawodnicy oraz kibice. Miłośnicy plażowej piłki siatkowej obejrzeli wspaniałe rozgrywki drużyn żeńskich i męskich.

Od ośmiu lat z inicjatywy ks. proboszcza Witolda Zielińskiego organizowany jest turniej plażowej piłki siatkowej dla uczczenia patrona dzieci i młodzieży Św. Stanisława Kostkę, którego to święto przypada 17 września. Turniejowe zmagania poprzedziła msza św. w intecji młodzieży o godzinie 11:30. Po zakończonej eucharystii w ogrodach parafialnych, na przygotowanym boisku rozpoczęły się pierwsze mecze. Zawody sędziowali: Grzegorz Kaczyński (sędzia główny), Stanisław Gładyszewki, Robert Czechorowski i Bartłomiej Bąk (sędziowie techniczni). Sędziami liniowymi byli: Andrzej Wesołowski, Jakub Tomczak, Karol Przybyszewski. Komentatorem sportowej rywalizacji był ks. Witold Zieliński. Zwycięzcy z każdej kategorii otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Sędziowie przyznali także specjalne medale dla najwszechstronniejszego zawodnika, najlepiej atakującego, najlepiej blokującego, najlepiej przyjmującego, najlepiej rozgrywającego oraz najlepiej zagrywającego. Byli to: Marek Kowalczyk, Adrian Kulpiński, Michał Muszyński, Kamil Kabaciński, Wojciech Stanowski oraz Dawid Borys.

Jeden z meczy w kategorii dziewcząt do lat 16, fot. Ewa MatusiakW turnieju uczestniczyły w kategorii dziewcząt do lat 16: Zuzanna Malinowska i Barbara Krawczyk - Atomówki, Julia Stablewska i Klaudia Lisiecka - Żenadix oraz Anastazja Nyga i Martyna Szparagowska - Super Koguty. Rywlizację wygrały Żenadix pokonując Atomówki i Super Koguty. W kategorii open dziewcząt zgłosiły się także trzy drużyny: Justyna Kabacińska i Marlena Kolberg - Ja nie wiem, Daria Lange i Elwira Lange - Lange Team, Julia Stablewska i Klaudia Lisiecka - Żenadix. Dziewczęta z Żenadix były tak waleczne, że próbowały swoich sił również w starszej grupie wiekowej i jak się ostatecznie okazało było warto. Wygrały w tej kategorii zajmując pierwsze miejsce, przed drużyną Lange Team i Ja nie wiem.

Losowanie kolejności spotkań przez kapitanów drużyn, fot. Ewa MatusiakWśród męskiej grupy zawodników mecze odbywały się w kategorii do lat 18 i open. W pierwszej z nich rywalizowały cztery drużyny, w drugiej zaś dwanaście drużyn. Wśród mężczyzn do lat 18 wygrał zespół Cierzniak Team w składzie Stefan Sikorski i Miłosz Rogalski, drugie miejsce przypadło zespołowi FC Tygrysy w składzie Mateusz Malinowski i Bartłomiej Grabarkiewicz, a trzecie - zespołowi Poznaniacy w składzie Alan Teszner i Jonasz Połoczański. Czwarte miejsce przypadło drużynie KS Harnaś w składzie Dawid Skórzewski i Jakub Grabarkiewicz. W kategorii open pierwsze miejsce wywalczyli Marek Kowalczyk i Kamil Kabaciński z zespołu Ale co, pokonując Michała Muszyńskiego i Wojciecha Stanowskiego z zespołu Stare Wilki oraz Dawida Borysa i Adriana Kulpińskiego z zespołu Sezonowcy. Pozostali zawodnicy grający w kategorii open mężczyzn to: Hubert Laskowski i Kacper Laskowski - Czemu nie, Kacper Konieczny i Bartłomiej Śliwiński - Przybromoc, Alan Teszner i Mariusz Teszner - Teszner Team, Wojciech Jarmużek i Grzegorz Gałuszka - Jarocin Poznań, Adam Kaczyński i Piotr Wiśniewski - Wilczyn, Mirosław Olesiński i Grzegorz Gaca - Plażowicze, Jonasz Połczański i Grzegorz Kurpiński - Resovia oraz Mikołaj Lange i Robert Czechorowski - Lawendowy Zakątek.

Otrzymaną statuetkę prezentuje Mariusz Cierzniak, fot. Ewa MatusiakPodczas turnieju wręczono także statuetki Przyjaciel młodzieży, które otrzymali: burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak, wójt Powidza Jakub Gwit, radna Zofia Borowska, Mirosław Bąk, Joanna Ryfa, Mariusz Cierzniak, Beata i Sławomir Pakulscy, Anna i Łukasz Frątczakowie oraz Wanda i Stanisław Gładyszewscy.

W trakcie rozgrywek na wszystkich obecnych - zarówno zawodników jak i licznie zebranych kibiców czekały słodkie wypieki przygotowane przez parafianki: Marię Hartwich, Wiktorię Karaszkiewicz, Iwonę Kujawę, Annę Bąk, Hannę Bąk, Cecylię Nowak, Jadwigę Pankowską, Wiesławę Mazgaj, Agnieszkę Bartecką i Ewę Matusiak. Dla wszystkich przygotowane też zostały kiełbaski z grilla smażone przez Mirosława Lewandowskiego i Tomasza Kujawę. Serwowaniem powyższych przysmaków zajęły się panie: Agnieszka Ciepły, Katarzyna Krzywińska, Jadwiga Pankowska, Iwona Kujawa, Zofia Borowska, Irena Bromberek i Wanda Gładyszewska.

Turniejowe maskotki Kubuś Puchatek i Myszka Micky rozdawały pamiątkowe długopisy i sprawiły wiele radości najmłodszym uczestnikom biesiady. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i przybić piątkę ze swoim ulubieńcem.

Oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewnił organista ostrowskiej parafii Jakub Borucki, któremu pomagała Barbara Byczkowska, a dyżur jako ratownik medyczny pełnił druh OSP Ostrowo Paweł Łukomski.

Słowa podziękowania kierujemy w stronę sponsorów: Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, Burmistrza Strzelna Ewarysta Matczaka, Beaty i Sławomira Pakulskich - właścicieli piekarni PIEKUŚ, Anny i Łukasza Frątczaków - właścicieli Makita Słupca, Mirosława Bąka, Pawła Kaszyńskiego, Mariusza Cierzniaka, Stowarzyszenia Kulturalno Oświatowego Z EDUKACJĄ W PRZYSZŁOŚĆ z Bielska, Karola Rakoniewskiego, hurtowni Irys, PSB Mini Mrówki w Strzelnie, Bre-Instal, Chłodnii Oerlemans Foods Polska Sp. z o.o., Franciszka Wojtylaka, Ewy i Marka Matusiaków oraz Ewy i Zenona Bartczaków, którzy przyczynili się do zorganizowania turnieju. Niemniejsze podziękowania należą się osobom pracyjącym przed, jak i w trakcie całych rozgrywek, aby mogły się one odbyć. Byli to: Joanna Ryfa, Wanda Gładyszewska, Julia Kaszyńska, Karolina Nadolna, Sławomir Kolczyński, Grzegorz Gaca, Mariusz Cierzniak i Robert Czechorowski.

Turniej odbył się pod patronatem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i wplótł się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to już druga z imprez, a przed nami jeszcze trzecia odsłona uroczystości rocznicowych, na które już teraz zapraszamy w listopadzie.

Patronat prasowy sprawował tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Fotorelacja z turnieju dostępna jest w galerii, w wydarzeniach sportowych.

ADMINISTRATOR