Dzisiaj jest: 13 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
en fr de pl pt ru es

Parafia Naświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie była gospodarzem Turnieju Siatkarskiego. for. MArek MatusiakParafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie zorganizowała obchody Dni Świętego Stanisława Kostki. Głównym elementem obchodów była liturgia mszy św. Po jej zakończeniu rozpoczął się Turniej Piłki Siatkowej. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł młodemu mieszkańcowi Ostrowa, Jakubowi Wojciechowskiemu.

Święto Liturgiczne św. Stanisława Kostki obchodzone jest Kościele Katolickim 13 listopada. Polska jest w tym zakresie pewnym wyjątkiem, ponieważ od reformy liturgii, która miała miejsce za pontyfikatu Pawła IV w 1969 roku, w Polsce święto ku czci patrona studentów oraz nowicjuszy i nowicjuszek, alumnów, polskiej młodzieży a także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży obchodzone jest 18 września. Nie inaczej było w w tym roku.

Z okazji niedzielnego święta parafia w Ostrowie zorganizowała Święto Młodych, którego głównym elementem była liturgia mszy św. Po niej rozpoczął się Turniej Piłki Siatkowej, w którym udział wzięło 8 drużyn wśród nich ekipy z Ostrowa. Nasi młodzi siatkarze i siatkarki zaprezentowali się bardzo dobrze podczas rozgrywek. Gwiazdą turnieju został Jakub Wojciechowski, któremu przypadł tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Młodym mieszkańcom Ostrowa oraz organizatorom turnieju i pozostałym zawodnikom gratulujemy.

Pełną relację z obchodów można przeczytać na oficjalnej stronie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie: http://ostrowo.kylos.pl/

ADMINISTRATOR