Na podium siatkarki grające w kategorii open kobiet. fot. Marek MatusiakTegoroczne Święto Młodych przypadło w niedzielę, 18 września 2016 roku. Już po raz szósty z tej okazji, dla uczczenia patrona dzieci i młodzieży, ksiądz proboszcz Witold Zieliński i Rady Parafialne zorganizowali Turniej Plażowej Piłki Siatkowej im. Św. Stanisława Kostki. W pierwszych turniejowych zmaganiach pięć lat temu wzięło udział 8 drużyn, a do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się ich aż trzy razy więcej, tj. 24. Nie sprawdziły się wcześniejsze prognozy i dzięki wymarzonej pogodzie cały turniej oraz piknik rodzinny w ogrodzie przy plebanii przebiegły w atmosferze sportowej rywalizacji i doskonałej zabawy.

W ostrowskiej parafii obchody Święta Młodych rozpoczęły się mszą św. o godzinie 11:30, na zakończenie której ks. proboszcz zaprosił wszystkich do udziału w pikniku i kibicowaniu siatkarzom. Mecze turniejowe rozegrano w czterech kategoriach: gimnazjum dziewczęta, gimnazjum chłopcy, kategorii open kobiet i kategorii open mężczyzn. Organizowany turniej staje się coraz bardziej popularny co sprawia iż do rozgrywek zgłaszają się nie tylko miejscowe drużyny, czy drużyny reprezentujące mieszkańców wsi należących do parafii, ale także z sąsiednich miejscowości. W VI Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej im. Św. Stanisława Kostki zagrali siatkarze i siatkarki z Ostrowo, Zbytowa, Cienciska, Powidza, Strzelna, Bielic, Mogilna i Wilczyna. Zgromadzeni w ogrodzie parafialnym mieszkańcy i zaproszeni goście łącznie obejrzeli 23 mecze. Z uwagi na dużą liczbę zespołów sędziowie wspólnie z zawodnikami podjęli decyzję o rozgrywaniu tylko po jednym secie i awansie drużyny zwycięskiej. Wyjątkiem był mecz finałowy mężczyzn, w którym rozegrano dwa sety.

W kategorii gimnazjum dziewcząt odbył się 1 mecz: OSTROWIANKI – STRZELNIANKI (11 : 15), dający zwycięstwo i pierwsze miejsce w tej kategorii dziewczętom ze Strzelna. W kategorii gimnazjum chłopcy rozegrano 3 mecze: SUPER DUO – FC KRASNALE (6 : 15), FC KRASNALE – OGÓRASY (15 : 11), SUPER DUO – OGÓRASY (15 : 10), dzięki którym na najwyższym podium stanęli FC KRASNALE, drugie miejsce przypadło SUPER DUO, a trzecie młodzieży z zespołu OGÓRASY.

W kategorii open kibice obejrzeli łącznie 19 meczów, w tym 4 w grupie żeńskiej. O kolejności rozgrywek eliminacyjnych zadecydowało losowanie, z czego jedna drużyna w grupie męskiej weszła do ćwierćfinału z tzw. zieloną kartą, a był to zespół ZBYTOWO. Wśród pań do siatkarskich zmagań zgłosiły się 4 zespoły, które walczyły o każdą piłkę w następujących starciach: DREAM TEAM – KROPELKI (15 : 8), MUKS – LEJDIS TEAM (15 : 9). Zwyciężczynie meczów eliminacyjnych zagrały w finale, w którym pierwsze miejsce przypadło drużynie MUKS (15 : 6). W meczu o trzecie miejsce KROPELKI pokonały LEJDIS TEAM 15 : 11. Wyniki meczów w kategorii open mężczyzn przedstawiają się następująco. Mecze eliminacyjne: WILCZYN – BIELICE (15 : 9), KS STRZELNO – KAMENA (15 : 11), JARMUŻEK TEAM – POWIDZANIE (15 : 5), DZIKIE DZIKI – CMG (15 : 6), OSTROWO – TESZNER/KNAPCZYK (3 : 15), FORFUN – DZIKIE WĘŻE (15 : 9), FC CIENCISKO – POZYTYWNIE ZAKRĘCENI (7 : 15). Ćwierćfinały: WILCZYN – KS STRZELNO (9 :15), JARMUŻEK TEAM – DZIKIE DZIKI (7 : 15), TESZNER/KNAPCZYK – FORFUN (15 : 4), POZYTYWNIE ZAKRĘCENI – ZBYTOWO (15 : 5). Półfinały: KS STRZELNO – DZIKIE DZIKI (11 : 15), TESZNER/KNAPCZYK – POZYTYWNIE ZAKRĘCENI (15 : 11). Do rozgrywek medalowych zakwalifikowali się siatkarze KS STRZELNO, POZYTYWNIE ZAKRĘCENI, DZIKIE DZIKI i TESZNER/KNAPCZYK. W meczu o trzecie miejsce KS STRZELNO pokonali POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH 15 : 10. Mecz finałowy rozegrano do dwóch wygranych setów pomiędzy drużynami DZIKIE DZIKI i TESZNER/KNAPCZYK. Zwycięzcami okazał się zespół DZIKIE DZIKI pokonując zespół TESZNER/KNAPCZYK 15 : 11 i 15 : 7.

Zwycięzcy we wszystkich kategoriach otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe. Ponadto sędziowie przyznali indywidualne wyróżnienia w postaci statuetek dla zawodnika najlepiej zagrywającego – Przemysława Knapczyka, najlepiej blokującego – Adriana Kulpińskiego, najlepiej rozgrywającego – Mariusza Tesznera, najlepiej przyjmującego – Przemysława Kapeli oraz najlepszego zawodnika turnieju – Tomasza Kapeli. Zawody sędziowali: Mariusz Wojciechowski, Zbigniew Chmal, Zygmunt Pankowski, Łukasz Przybyszewski, Lucjan Borowski (sędziowie liniowi), Grzegorz Kaczyński (sędzia główny) oraz Romana Borys i Stanisław Gładyszewski (sędziowie techniczni).

W przerwie między meczami wystąpiły dziewczynki z zespołu SUPER STARS, uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku: Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Wojciechowska, Oliwia Dulik, Amelia Nadolna, Anastazja Nyga, Kinga Kuczyńska i Julia Przybyszewska. Dziewczynki przygotowała do występu i układ opracowała Marta Burda nauczycielka wychowania fizycznego. Na pikniku nie zabrakło także słodkich wypieków, kawy i herbaty, napojów oraz grillowanej kiełbasy, o które zadbali Ewa Harko, Zofia Borowska, Wanda Gładyszewska, Jadwiga Pankowska, Ewa Lewandowska, Iwona Kujawa, Ewa Matusiak i Mirosław Lewandowski. Oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewnili Jakub Borowski i Barbara Byczkowska, a pomagała im Daria Lange. Tak wspaniała impreza rodzinna nie mogłaby odbyć się gdyby nie sponsorzy: Jadwiga Nadolska, Maria Drzewiecka, Renata Jędrzejewska, Mariusz Cierzniak, Mirosław Bąk, Łukasz Frątczak, Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak, Wójt Gminy Powidz Jakub Gwit, Bank Spółdzielczy w Strzelnie oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Z Edukacją w Przyszłość z Bielska.

Drużyny męskie w kategorii open:

 1. OSTROWO – Radosław Bąk, Grzegorz Kulpiński

 2. ZBYTOWO – Mateusz Czajka, Martyna Szczepaniak

 3. JARMUŻEK TEAM – Wojciech Jarmużek, Jakub Jarmużek

 4. TESZNER/KNAPCZYK – Mariusz Teszner, Przemysław Knapczyk

 5. DZIKIE DZIKI – Tomasz Kapela, Przemysław Kapela

 6. FC CIENCISKO – Krystian Janowski, Kamil Bułakowski

 7. FORFUN – Robert Czechorowski, Mariusz Cierzniak

 8. POWIDZANIE – Jakub Gwit, Michał Wysocki

 9. DZIKIE WĘŻE – Grzegorz Gaca, Mirosław Olesiński

 10. POZYTYWNIE ZAKRĘCENI – Mikołaj Lange, Bartek Śliwiński

 11. KS STRZELNO – Adrian Kulpiński, Mateusz Wojtasik

 12. ZS BIELICE – Krystian Wojtaś, Piotr Wesołowski

 13. KAMENA – Michał Liszbiński, Wojciech Marchlewicz

 14. WILCZYN – Piotr Wiśniewski, Maciej Rachuba

 15. CMG – Kacper Laskowski, Hubert Laskowski

Drużyny żeńskie w kategorii open:

 1. MUKS – Iga Lewandowska, Kinga Pawlak

 2. LEJDIS TEAM – Weronika Janowska, Karina Łopacińska

 3. DREAM TEAM – Agata Pankowska, Julia Bicka

 4. KROPELKI – Dominika Janowska, Karolina Nadolna

Drużyny męskie w grupie Gimnazjum:

 1. OGÓRASY – Dawid Arent, Maciej Wańkowski, Wojtek Wierzbiński

 2. FC KRASNALE – Hubert Bielak, Jakub Nowakowski, Sebastian Kwasek

 3. SUPER DUO – Bartłomiej Bąk, Mateusz Wojciechowski

Drużyny żeńskie w grupie Gimnazjum:

 1. OSTROWIANKI – Julia Kaszyńska, Klaudia Lewandowska

 2. STRZELNIANKI – Marcelina Świątek, Agata Królczak

 

Fotorelacja z turnieju dostępna jest w galerii w wydarzeniach sportowych.

ADMINISTRATOR