Dzisiaj jest: 13 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
en fr de pl pt ru es

Dekoracja dziewcząt w kategorii open, fot. Ewa MatusiakW niedzielę, 2 września 2018 roku, w Ostrowie obchodzono Święto Młodych. Z tej okazji odbył się VIII Turniej Plażowej Piłki Siatkowej im. Św. Stanisława Kostki. Do rywalizacji zgłosiły się łącznie 22 drużyny w czterech kategoriach wiekowych. Jak co roku dopisała pogoda, nie zawiedli zawodnicy oraz kibice. Miłośnicy plażowej piłki siatkowej obejrzeli wspaniałe rozgrywki drużyn żeńskich i męskich.

Gospodarze walczyli o piłkę, jednakże nie udało się wygrać meczu, fot. Marek MatusiakW niedzielne popołudnie, 22 lipca 2018 roku, odbył się w Ostrowie towarzyski mecz piłkarski połączony z rodzinnym festynem. W piątą rocznicę powołania klubu sportowego Grom Ostrowo, gospodarze walczyli z kolegami zza miedzy - Kujawianką Strzelno. Mecz zakończył się wygraną gości 7:2.

Start w kategorii otwartej, fot. Marek MatusiakW niedzielę, 17 czerwca 2018 roku, w Ostrowie odbył się Bieg Niepodległości dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na starcie przy remizie strażackiej stanęło 67 zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Sędzią głównym biegu był Roman Kaszyński, a sędziami technicznymi: proboszcz ostrowskiej parafii ks. Witold Zieliński, Józef Gacek, Jan Lewandowski i Mariusz Wojciechowski.

Zwycięzcy VII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej im. Św. Stanisława Kostki. fot. Marek MatusiakW parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie od siedmiu lat z okazji święta ku czci patrona studentów oraz nowicjuszy i nowicjuszek, alumnów, polskiej młodzieży a także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Św. Stanisława Kostki organizowany jest Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Święto to przypada na 18 września i dlatego w najbliższą niedzielę przed lub po tej dacie w ogrodzie parafialnym toczą się rozgrywki plażowej piłki siatkowej. Nie inaczej było w tym roku. W niedzielne popołudnie, 17 września 2017 roku, do sportowych zmagań zgłosiło się 12 drużyn.

Na podium siatkarki grające w kategorii open kobiet. fot. Marek MatusiakTegoroczne Święto Młodych przypadło w niedzielę, 18 września 2016 roku. Już po raz szósty z tej okazji, dla uczczenia patrona dzieci i młodzieży, ksiądz proboszcz Witold Zieliński i Rady Parafialne zorganizowali Turniej Plażowej Piłki Siatkowej im. Św. Stanisława Kostki. W pierwszych turniejowych zmaganiach pięć lat temu wzięło udział 8 drużyn, a do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się ich aż trzy razy więcej, tj. 24. Nie sprawdziły się wcześniejsze prognozy i dzięki wymarzonej pogodzie cały turniej oraz piknik rodzinny w ogrodzie przy plebanii przebiegły w atmosferze sportowej rywalizacji i doskonałej zabawy.