Dzisiaj jest: 13 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
en fr de pl pt ru es

Uroczysty przemarsz na parafialny cmentarz, fot. Marek MatusiakW poniedziałek, 16 lipca 2018 roku, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej parafianie z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie wraz z proboszczem ks. Witoldem Zielińskim uczcili 55 rocznicę śmierci ks. Józefa Staszaka, proboszcza parafii w latach 1947-1963 i byłego wiąźnia obozu zagłady w Dachau.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele o godzinie 19:00. Okolicznościowej eucharystii przewodniczył pochodzący z Ostrowa ks. kanonik Andrzej Trzemżalski, który podczas homilii przybliżył nieznane epizody z życia ks. Staszaka i jego wyjątkową postać. Po zakończonej mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz na parafialny cmentarz, gdzie odbyło się poświęcenie nowego pomnika nagrobnego. Przy grobie proboszcza delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze, a modlitwę odmówił ks. proboszcz Witold Zieliński i ks. kanonik Andrzej Trzemżalski.

Fotorelacja z uroczystości dostępna jest w galerii.

ADMINISTRATOR

Pamiątkowe zdjęcie z Częstochowy pod pomnikiem Św. Jana Pawłą II. fot. Ewa MatusiakW dniach 20 i 21 kwietnia odbyła się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. W drodze do Częstochowy uczestnicy wyjazdu zwiedzali Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe i jego dom rodzinny w Zduńskiej Woli. W powrotnej natomiast  zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Zapraszam do galerii pielgrzymów na wspomnienie chwil spędzonych w tak wyjątkowych miejscach oraz w szczególności osoby, które nie pojechały aby choć częściowo mogły zobaczyć to co było naszym udziałem.

EM

Scena upadku Jezusa pod krzyżem. fot. Marek MatusiakPo raz siódmy, w niedzielę 18 kwietnia 2018 roku, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie,  z inicjatywy księdza proboszcza Witolda Zielińskiego odbyło się Misterium Męki Pańskiej drogami Ostrowa. Tegorocznemu Misterium przyświecał cytat z Listu do Efezjan "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga."

Scena pożegnania z przyjaciółmi z Egiptu, którzy udzielili schronienia małemu Jezusowi, Maryji i Józefowi. fot. Marek MatusiakW sobotę, 6 stycznia 2018 roku, w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku zaprezentowały bożonarodzeniowe jasełka. Dzieci i młodzież przygotowane pod kierunkiem ks. proboszcza Witolda Zielińskiego i nauczycielki Barbary Byczkowskiej przybliżyli wydarzenia z ziemskiego życia nowonarodzonego Dziecięcia Bożego.

Śpiewem wokalistów i grą muzyków z zespołu Jezioranie uczczono drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. fot. Marek MatusiakDrugi dzień Świąt Bożego Narodzenia był dla wiernych z parafii w Ostrowie okazją do wysłuchania kolęd i postarołek w wykonaniu Zespołu Jezioranie. We wtorek, 26 grudnia, podczas mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie o godzinie 10:00 odbył się koncert kolęd i pastorałek.