Mini rondo w pełnej krasie. fot. Marek MatusiakOd kilku dni kierowcy przejeżdżający przez Ostrowo, mogą cieszyć się z nowego mini ronda, o budowę którego  Rada Sołecka wnioskowała od kilku lat. Zmiany na Krzyżówce powinny korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

W czwartek, 6 listopada 2014 roku nastąpiło oficjalne oddanie do użytku mini ronda w Ostrowie.

Inwestycja pn. Przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych nr 2437 C i nr 2452 C, na skrzyżowanie typu mini rondo, wraz z odwodnieniem ronda i przebudową urządzeń energetycznych w miejscowości Ostrowo, gmina Strzelno, kosztowała w sumie 722 150,55 zł. Z budżetu Powiatu Mogileńskiego wyłożono 50% wartości inwestycji czyli 361 075,27 zł. Drugą połowa środków pochodziła z Narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych- Etap II Bezpieczeństwo- Dostępność- Rozwój.

Rada Sołecka od kilku lat wnioskowała do Władz Powiatu Mogileńskiego o przebudowę skrzyżowania, w celu poprawienia bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Ze względów finansowych zadanie nie nie można było zrealizować. W końcu jednak, władze powiatowe pozyskały środki zewnętrzne i rozpoczęły inwestycję, która szczęśliwie dobiegła końca.

W tym miejscu chcę podziękować władzom Powiatu Mogileńskiego, Panu Staroście Tomaszowi Barczakowi, Członkom Zarządu Powiatu oraz wszystkim Radnym Powiatowym za pozyskanie środków i realizację zadania. Chcę również podziękować Dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych w Mogilnie, Panu Tomaszowi Werbińskiemu, za wsparcie dla inwestycji- mówi Sołtys Ostrowa Józef Gacek.

Co dalej? Józef Gacek mówi, że Rada Sołecka zabiega od kilku lat m.in. o budowę chodników, które ułatwią życie mieszkańcom Ostrowa mieszkającym przy drodze wiodącej do Strzelna oraz o naprawę chodników wzdłuż głównej drogi Ostrowa. Niestety, jak na razie nie udało się tego zrealizować. Bez wsparcia finansowego władz powiatowych oraz gminnych, chodniki nigdy nie powstaną.

Dodajmy, że mini rondo wybudowała firma Drogi i Mosty Henryk Boczek z Inowrocławia.

ADMINISTRATOR