Młodzież już od kilkunastu dni może trenować na nowym boisku. fot. Anna PiskalskaDzięki pracy i zaangażowaniu dorosłych oraz młodzieży boisko wygląda imponująco. Przysłowiową kropką nad „i” było wytyczenie i wymalowanie linii. Na boisku już trenują piłkarze, którzy przygotowują się do turnieju otwarcia.

Od wiosny tego roku trwają intensywne prace  związane z przygotowaniem murawy na naszym boisku. Regularnie koszona i nawożona jest trawa. Kilkanaście dni temu ustawiono także bramki.

Jacek Sadowski (w środku) zorganizował sprzęt i wymalował linie na boisku. fot. Anna PiskalskaW sobotę, 6 lipca 2013 roku na boisku zostały wykonywane prace związane z malowaniem linii. Słowa uznania należą się Jackowi Sadowskiemu, który wiele czasu poświęca na prace  przy nowopowstającym boisku. Tym razem zaangażował się w wytyczenie i wymalowanie linii na murawie boiska. Wykorzytał do tego wypożyczony z Kujaw Markowice wózek do tego rodzaju prac.

W prace związane z wkopywanie ławek włączyli się młodzi mieszkańcy sołectwa, którymi kierował sołtys Józef Gacek. fot. Anna PiskalskaTakże w sobotę ustawiono pięć ławek, które wykonał nieodpłatnie Jan Szparagowski. Materiał zasponsorowali Romuald Szymański oraz Jacek Sadowski. W najbliższym czasie zostanie wykonanych i ustawionych kilka kolejnych ławek.

Boisko jest już praktycznie gotowe do gry. Choć nie zostało ono jeszcze oficjalnie otwarte, to jednak młodzież już spędza na nim wolne, wakacyjne popołudnia, trenując to turnieju otwarcia, który odbędzie się w niedzielę 14 lipca 2013 roku (o szczegółach turnieju napiszemy w najbliższym czasie).

Ania Piskalska fotografuje trenujących piłkarzy i sama próbuje swoich sił w futbolu. fot. Marek MatusiakCo ciekawe, wśród piłkarzy można zauważyć również dziewczyny, które próbują swoich sił w futbolu. Jest wśród nich Ania Piskalska, która jest jednocześnie nasza fotoreporterką i wykonała kilka zdjęć podczas treningu naszych piłkarzy.

MAREK MATUSIAK współpraca ADMINISTRATOR

Fotorelacja autorstwa Anny Piskalskiej i Marka Matusiaka.

{gallery}boisko{/gallery}