Dzisiaj jest: 13 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
en fr de pl pt ru es

Mini rondo w pełnej krasie. fot. Marek MatusiakOd kilku dni kierowcy przejeżdżający przez Ostrowo, mogą cieszyć się z nowego mini ronda, o budowę którego  Rada Sołecka wnioskowała od kilku lat. Zmiany na Krzyżówce powinny korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

W czwartek, 6 listopada 2014 roku nastąpiło oficjalne oddanie do użytku mini ronda w Ostrowie.

Przy Posesji Marka Trzemżalskiego trwają prace związane z wykonaniem odwodnienia mini ronda. fot. Marek MatusiakNa Krzyżówce trwają prace związane z budową mini ronda. Obecnie wykonawca prowadzi prace polegające na przygotowaniu odwodnienia przyszłego ronda- m.in.: wykonano wykopy i dostarczono na miejsce studzienki i rury. Zdemontowano również chodnik wzdłuż posesji Marka Trzemżalskiego.

Przypomnijmy, że wykonawcą robót jest konsorcjum firm w składzie:

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to już niedługo na "Krzyżówce" rozpoczną się roboty związane z budową mini ronda. fot. arch. Sołectwa OstrowoMini rondo w Ostrowie będzie kosztowało 722 150,55 zł. Do udziału w przetargu przystąpiły dwie firmy. Wygrało konsorcjum dwóch firm, które zaoferowało najniższą cenę.

Na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego w Mogilnie w dniu 23 lipca 2014 roku zamieszczono zawiadomienie o wyborze oferty na budowę mini ronda w Ostrowie. Dowiadujemy się z niego, że:

Planowany schemat ruchu na mini rondzie w Ostrowie. Źródła Specyfikacja Istotnych Warunków Zamowienia-http://www.starostwo.mogilno.bip.net.pl/?a=5574Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to w tym roku mini rondo w Ostrowie zostanie oddane do użytku. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków pochodzących z Narodowego programu przebudowy dróg i budżetu Powiatu Mogileńskiego. Taka sytuacja ucieszy zapewne nie tylko mieszkańców naszej miejscowości.

Po zawirowaniach związanych z pozyskaniem przez Starostwo Powiatowe w Mogilnie środków na dofinansowanie budowy mini ronda w Ostrowie inwestycję przesunięto na rok 2015.

Młodzież już od kilkunastu dni może trenować na nowym boisku. fot. Anna PiskalskaDzięki pracy i zaangażowaniu dorosłych oraz młodzieży boisko wygląda imponująco. Przysłowiową kropką nad „i” było wytyczenie i wymalowanie linii. Na boisku już trenują piłkarze, którzy przygotowują się do turnieju otwarcia.

Od wiosny tego roku trwają intensywne prace  związane z przygotowaniem murawy na naszym boisku. Regularnie koszona i nawożona jest trawa. Kilkanaście dni temu ustawiono także bramki.