Druhowie podczas prac związanych z odnowieniem figury Św. Floriana. fot. Ewa MatusiakDruhowie odnawiają figurę ich Patrona - św. Floriana w związku ze zbliżającą się 90-tą rocznicą powołania Jednostki OSP w Ostrowie. W trakcie prac strażacy usunęli ubytki w murach, pomalowali je oraz odnowili samą statuetkę Świętego i Matki Bożej.

Wszystkie prace naprawcze wykonali sami druhowie. fot. Ewa MatusiakStrażacy od dziesięcioleci dbają o stan figury św. Floriana. W tym roku również odnawiali obiekt, w dniu 23 maja 2017 roku. W trakcie remontu, podobnie jak w minionych latach, w zakres robót weszły prace związane m.in. z usuwaniem ubytków w murach, ich malowaniem, usuwaniem rdzy z ozdobnego opłotowania i jego konserwacją, odświeżeniem figurki Patrona i Matki Bożej.

 Figura Patrona Straży w pełnej okazałości. fot. Ewa MatusiakMateriały budowlane oraz malarskie druhowie zakupili we własnym zakresie. Wszystkie prace związane z odnowieniem miejsca kultu religijnego wykonali samodzielnie. Tak więc, dzięki zaangażowaniu druhów, figura św. Floriana jest przygotowana na obchody związane z 90-tą rocznicą powołania Jednostki OSP w Ostrowie.

ADMINISTRATOR